Dotacja dla Twojej firmy

W Internecie, bez problemu znaleźć możemy ogłoszenia firm proponujących nam pomoc w uzyskaniu dotacji (więcej: http://www.strategor.pl/). Każda z nich stara się przekonać do tego, by skorzystać z jej usług, właśnie jej powierzając opracowanie wniosku i późniejsze rozliczenie dotacji. Czym się kierować przy wyborze jednej z nich? Czy są jakieś uniwersalne zasady w tej materii?

Liczy się skuteczność

Chcąc pozyskać dotacje dla firm, warto wybrać te podmioty, które mają w tym należyte i co nie mniej ważne udokumentowane doświadczenie

Autor zdjęcia: Janitors

Oczywistym jest to, że chcąc pozyskać dotacje dla firm, warto wybrać te podmioty, które mają w tym należyte i co nie mniej ważne udokumentowane doświadczenie. Obiecywać można, bowiem wiele, dla nas istotne powinny być jednak przede wszystkim fakty.

Naturalnie, zdarzyć może się, że rozmawiamy z nowopowstałą firmą, która dopiero wkracza na rynek oferując takie usługi. Musimy być o tym jednak poinformowani, by mając tego świadomość móc należycie dokonać wyboru. Tuszowanie i ukrywanie takiej informacji jest nie tylko nieetyczne, ale także ze wszech miar naganne.

Mając jednak styczność z doświadczonymi fachowcami, warto poprosić o referencje i sprawdzić czy rzeczywiście ich rezultaty i skuteczność jest taka jak deklarują. To najlepszy sposób, by wykryć wszelkie rzeczy, wskazujące na to, że mijają się z prawdą.

Cena usług firm doradczych

Niestety, na ogół firmy doradcze, świadczące tego rodzaju usługi mocno się cenią. Z drugiej strony, mając na uwadze, jaki jest to procent kwoty, którą możemy zyskać otrzymując dotacje dla firm, warto jest ponieść taki wydatek. Można starać się rozmawiać o rozbiciu takiej kwoty na transze, można także starać się część pracy wziąć na siebie, obniżając w ten sposób cenę. Możliwości tak naprawdę jest bardzo dużo, trzeba tylko podjąć dialog.