Czy dotacje są dla wszystkich?

Dotacje dla firm stanowią nadal bardzo atrakcyjny kąsek dla polskich przedsiębiorców (więcej pod linkiem). Pozyskane z nich pieniądze można przeznaczyć na realizację wielu celów, a już w szczególności na wcielenie w życie tych, na które ciężko byłoby znaleźć pieniądze z innego źródła.

Komu przyznawane są dotacje?

Autor zdjęcia: danielfoster437

Autor zdjęcia: danielfoster437

Przydział środków w ramach dotacji następuje w odniesieniu do realizacji wyznaczonych przez dane Programy celów. Jeśli, więc założeniem jest pomoc przedsiębiorstwom innowacyjnym, to właśnie one mogą ubiegać się o uzyskanie dofinansowania. Jeśli zdarzy się, zatem, że zarówno profil działalności jak i cel odbiegają od tych, na które przeznaczone są środki, przyjdzie nam obejść się smakiem. O naciąganiu przepisów i przymknięciu oka w rozdysponowaniu pieniędzy z dotacji nie może być mowy. Ich rozdzielanie następuje po przeprowadzeniu wnikliwej analizy przez bezstronną komisję, co gwarantuje, że wszystkie działania są zgodne z prawem i ustanowionym regulaminem dla danego konkursu.

Oczywiście, biorąc pod uwagę ilość zainteresowanych, zdarza się często, że nie uda się pozyskać środków przy pierwszym naborze wniosków. Nie należy się jednak poddawać. Rekordziści podchodzili do procesu konkursowego kilkukrotnie, w końcu realizując założony cel. Poza właściwym przygotowaniem merytorycznym liczy się tu, więc i konsekwencja, a zatem cechy, które w biznesie są także szczególnie istotne.